Relé akční člen

O produktu


Jedná se o univerzální bezdrátové dvoukanálové Wi-Fi relé. Zařízení je napájeno síťovým napětím 230 VAC. Obsahuje dvě nezávislé přepínací relé kontakty, čímž je zajištěna vysoká variabilita použití. Zařízení je primárně určeno pro zabudování do podhledů, pro umístění za skříňku nebo do krabice rozvaděče. Výhodou tohoto zařízení je přítomnost externích spínacích vstupů. K relé lze tedy připojit klasické mechanické tlačítko, kterým lze relé ovládat. Toto řešení má obrovskou výhodu například v případě využití zařízení pro ovládání garážových vrat nebo brány, kde poté není nutno vždy vytáhnout mobilní telefon nebo čekat na spuštění automatického signálu, ale můžete inicializovat změnu pomocí klasického tlačítka.

Možné aplikace

- spínání ohřívačů při nízkých teplotách
- spínání chlazení při teplotách vysokých
- zvlhčovačů při nízkých vlhkostech
- a odvlhčení v kritických vlkostech
- otevírání a zavírání garáže či plotových bran
- spínání světel v případě nepřítomnosti doma
- spínání dmychadel pro ČOV
- vypínání čerpadel
- řízení vánočního osvětlení
- a mnoho dalších

Doporučené schéma zapojení

Výhody

Mimořádně povedený kousek z naší dílny, který vyslyšel volání mnohých domácích kutilů. Zařízení nejen, že lze ovládat vzdáleně, ale je vybaveno i svorkovnicí pro připojení tlačítek pro situace kdy to chcete spustit "postaru" rukou na vypínači. Zařízení nabízí 2ks relé a to znamená ovládání dvou nezávislých okruhů. Spínací relé snesou 10A zatížení a proto lze doporučit pro osvětlení a energeticky nenáročné aplikace. Pro zachycení na zeď či strop je k dispozici praktický držák, který se nejprve upevní na požadované místo následně se do něj relé modul zacvakne.

Zařízení lze také nastavit do různých módů spínacích hodin, časovačů a tlačítek pro nejrůznější situace co je potřeba vyřešit v běžném i neběžném životě. V domácí síti lze umístit libovolný počet čidel až do plného obsazení IP adres.

Zařízení bylo vyvinuto a je vyráběno v České republice českými vývojáři.

Služby

Zařízení je plně kompatibilní s cloudovým systémem MARS, do kterého umožňuje odesílat měřená data a přistupovat k nim odkudkoliv na světe. V MARSu lze získaná data zobrazit přehledně ve vlastním dashboardu v podobě čísla nebo grafu. Funkcionalita MARSu je také podpořena dvěmi aplikacemi pro zařízení se systémem Android, které slouží pro snadný přístup do systému, přidání nového zařízení nebo nastavení a zobrazení mobilních notifikací.

MQTT & Home Assistant

Každé zařízení z rodiny Home Technologies obsahuje vestavěnou možnost připojení na libovolný MQTT server umožňující zobrazení dat, a také kontrolu zařízení, pokud se jedná o akční člen. Naše zařízení se tak dokáží snadno propojit například s populárním systémem pro domácí automatizaci Home Assistant, kde komunikace probíhá právě pomocí zmíněného protokolu MQTT. Pro Vaše pohodlí jsme pro Vás připravili návod, jak vše snadno nastavit. Návod je ke stažení ZDE.Technické parametry

Dva nezávislé přepínací kanály
Max zatížení 1A/230VAC nebo 0,5A/50VDC
Napájecí napětí: 230VAC, max. 5W
Wi-Fi 802.11 b/g/n, WPA
MQTT
Podpora Home Assistant a další
Rozměr (V-Š-D): 27mm x 69mm x 129mm
Hmotnost: 98g
Provozní vlhkost: 20% až 80%
Provozní teplota: -20°C až 50°C
Skladovací vlhkost: 10 až 90%
Skladovací teplota: -20°C až 60°C

Obsah balení

1× Releový akční člen
1× Návod k obsluze


Ke stažení

Uživatelské návody a firmware jsou ke stažení na stránce produktové podpory
Produktová podpora Technický list EU prohlášení o shodě

Dokumentace - Samozhášivý materiál
Certifikace napájecího zdroje


Eshop

Koupit


Fotogalerie

Elegantní bílé provedení

Elegantní bílé provedení

Elegantní černé provedení

Elegantní černé provedení

Elegantní bílé provedení

Elegantní bílé provedení

Elegantní bílé provedení

Elegantní černé provedení